Olej Dexron VI
Olej Dexron VI

Olej w pojeździe powinno się wymieniać co daną ilość przejechanych kilometrów. Precyzyjny współczynnik zależny jest od użytkowanego oleju. Ale jaki dokładnie olej zakupić? Przede wszystkim trzeba wiedzieć z jakim samochodem mamy do czynienia. Jeżeli jest to samochód nowy to oczywiście użyjemy do niego olej zgodny z normami wytwórcy. Samochody kupione od dilera, które posiadają kompletną książkę serwisową także ułatwiają nam zadanie albowiem wiemy jaki olej był w nich stosowany do tej pory i w takim wypadku warto stosować taki sam.

Ale co czynić w wypadku zakupu pojazdu używanego, który ma na przykład 10 lat? Warto postawić w takim wypadku na oleje, które są w stanie wypełnić oczekiwania wytwórcy konkretnego pojazdu. Jeżeli silnik takiego pojazdu będzie raczej poważnie zużytkowany, a w dodatku nie jesteśmy w stanie ustalić jaki olej wcześniej był w takim pojeździe stosowany to najlepszym wyjściem będzie wybór olejów mineralnych lub półsyntetycznych, aby uniknąć przypadkowego wypłukania nagarów co w takim wypadku jest w stanie wywołać do powstawania przecieków. Jeżeli jednak jesteśmy przekonani, że mimo nabycia używanego pojazdu chodził on do tejże pory na oleju syntetycznym to niewątpliwie możemy także taki olej dla niego wybrać, lecz postawmy na rodzaj oleju o podwyższonym poziomie lepkości.

Jak widzimy wybór oleju do pojazdu należy niezmiernie dobrze przemyśleć i postarać się wykorzystać najdoskonalszy realny olej. Jeżeli sami się na tymże nie znamy to warto poprosić zaufanego mechanika o dobór oleju do swego pojazdu i w tymże przypadku będzie to dla nas najbezpieczniejsze wyjście. Musimy też zwrócić uwagę na rodzaj skrzyni biegów. Jeżeli nasz samochód ma automatyczną skrzynię biegów to świetnym wyjściem będzie dla nas zakup oleju Dexron IV. Olej Dexron VI cechuje się praktycznie dwukrotnie większą żywotnością od jego poprzednika i jest w stanie zaspokoić oczekiwania najnowocześniejszych przekładni sześcio-biegowych. Warto więc postawić na wysoką jakość, którą proponuje Dexron VI, a na pewno się nie zawiedziemy. Wybór należytego oleju do swego pojazdu jest bardzo istotny i z pewnością wpłynie nie wyłącznie na znakomitą pracę silnika, lecz także komfort jazdy. Zapomnimy o "zrywaniu" silnika podczas niskich temperatur i uczynimy, że silnik będzie funkcjonował równo i bezproblemowo. Zatem więc podczas najbliższej zmiany oleju postarajmy się o jak najlepszy wybór, a z pewnością dostrzeżemy, że samochód będzie lepiej się prowadził. Odpowiedni dobór oleju samochodowego to też niższe spalanie i właściwsza ochrona części eksploatacyjnych.

Podobne

Choroby cywilizacyjne

Choroby cywilizacyjne

Choroby cywilizacyjne są to mniejsze lub większe dolegliwości, które występują u ludzi ż...
Włóknocementowe pokrycia dachowe

Włóknocementowe pokrycia dachowe

Chociaż wyglądem łudząco podkreślają szkodliwe płyty azbestowo - cementowe, są w przeciwieństwie do ...
Hotel w Warszawie

Hotel w Warszawie

Warszawa jako stolica i aglomeracja o zdecydowanie najbardziej ożywionym życiu biznesowym, gospodarc...