Wędkowania na Bałtyku i rejsy wędkarskie
Wędkowania na Bałtyku i rejsy wędkarskie

W poniższym poście chciałbym poruszyć temat wędkowania na Bałtyku, a mianowicie jaki trzeba mieć sprzęt ze sobą aby móc wybrać się na połów dorsza oraz innych ryb żyjących w Bałtyku. Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że wędkarstwo morskie wymaga specjalnie do tego celu sprzętu. I tak też sprzęt, który wykorzystywany jest do połowów słodkowodnych tak naprawdę nie sprawdza się na dłuższą metę, gdyż użyte do jego wykonania materiały po prostu po dosyć krótkim czasie zwyczajnie ulegają zniszczeniu pod wpływem słonej wody.

Co więcej decydując się na zakup sprzętu wędkarskiego trzeba pamiętać, że jego elementy muszą wytrzymać znacznie większe obciążenia niż sprzęt przeznaczony do łowienia w wodach słodkich. Dlatego też najlepiej jest kupować sprzęt, który jest przeznaczony do połowów morskich. Niestety cena takiego sprzętu nie raz jest bardzo wysoka, jednak na początek nie ma konieczności kupowania aż tak drogiego sprzętu. Co więcej zawsze możecie kupić tańszy sprzęt jednak pamiętajcie, że musi posiadać on odpowiednie parametry. 

Ostatnimi czasy rejsy wędkarskie w Polsce cieszą się olbrzymią popularnością. Dzieje się tak, dlatego że dostępność kutrów wędkarskich oraz specjalistycznego sprzętu morskiego stała się u nas dość wysoka. Jest to szczególnie ciekawy pomysł na spędzenie czasu, gdy pogoda nie pozwala wylegiwać się na plaży czy zażywać morskich kąpieli. Spora cześć osób uważa, że nie ma nic lepszego od wędkowania na morzu, gdyż miejsce połowów zawsze oddalone jest od niepożądanych turystów.  Są jednak wędkarze, którzy preferują łowienie z brzegu z racji tego, że mają chorobę morską. 

Podobne

Drzwi do naszego domu

Drzwi do naszego domu

​Każdy chce mieć śliczne wejściowe drzwi, jakie będą witać nie jedynie nas, gdy wchodzimy do domostw...
Agroturystyka w Pieninach

Agroturystyka w Pieninach

Pieniny oferują turystom ciszę, spokój, znakomity krajobraz oraz sporą ilość atrakcyjnych mie...
Prezenter telewizyjny

Prezenter telewizyjny

Telewizja jest czymś co od lat przyciąga bardzo wiele osób. Praca w telewizji pozawala na pra...